Nereden Başlamalıyım? LYS 2017

Sorularınızı için Twitter hashtagimiz: #hocalarasorumvar https://twitter.com/hashtag/hocalarasorumvar?f=tweets&vertical=default&src=hash Kanalımıza abone …

by Hocalara Geldik

Educating people through the internet can sometimes be a great way of educating a great number of people from different places around the… Globe. 110177 claims that this video is quite educative and an 2042  amount of people agree with him, based on their likes. What’s your opinion?

If you found this video educative, support the author(s) of the video, by leaving a like on their video.

 • Duration: 47:56
 • Date & time added: 2017-03-16 19:23:56

Our Rating is:
4.89

Source: Youtube.com

Follow us on FACEBOOK, GOOGLE, TWITTER

23 thoughts on “Nereden Başlamalıyım? LYS 2017”

 1. Amma korktunuz haaaa!!! Şu linkden 2016 sorularına bakınız lütfen. İlk on sorunun YGS konuları olduğunu göreceksiniz, 6. soru gibi sorular problem olarak değerlendirilebilir. Canlı yayında da yirmi iki milyon dört yüz kırk iki bin üç yüz seksen dokuz sefer söylediğim gibi adamları tutan, bağlayan bir şey yok. İşçi havuz, yaş gibi problemler olmak zorunda değil. Burada önemli olan cümlesel ifadelerle soruları tarif etmesi. Hepinizi öpüyorummmmmmmmm….

  http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/LYS/Sorular/2016_LYS1_MATEMATIK.pdf

 2. hocam meslek liseliler nasıl bir yol izlemeli lys için (sayısal) bildiğiniz bu derslerin hiçbirini alamıyoruz napalım biz illaki iki yıllık yüksekokul yazmak zorunda mıyız BİZDE 4 YILLIK İSTİYORUZ!

 3. hocam selam.lys 4 felsefe grubundaki mantik dersi nasil sozel alanda.psikoloji bolumu tm de ama sorulari ts icinde.bana biri MANTIK cercevesinde izah ederse cok mutlu olmam ama… bilemedim ya

 4. Hocam LYS konularıma güveniyorum YGS de bi talihsizlik yaşadım Ve sıralamam 45 bin geldi.Sıralamamı 8 bine çekebilir miyim?Tıp istiyorum.Lütfen cevap veriri misiniz hocam?

 5. Hocam, bu sene ygs de hastaydım işaretleyemedim. 37-3 matematiğim var sadece, sıralamam neredeyse 800bin. Lys'de 80 soruda ortalama 70 matematik yapıyorum, edebiyat ise 56 soruda 48 civarı. Sizce ne kadar çekebilirim?

 6. videonun tamamını izlemeden yazıyorum bu yorumu dediğiniz gibi matematikten hiç anlamadan full çekenler varsa mühendis olmasınlar ancak ben meslek lisesi mezunuyum ve lisede son 3 yıl boyunca matematik veya diğer sayısal , sözel dersleri görmedim. meslek derslerine ağırlık verildi müfredat böyleydi ancak madem bana ygs de ve lys de çıkacak konuları öğretmiyorsun o zaman beni bu konuları öğrenen arkadaşlarla aynı masaya oturtmayacaksın. ne yapalım size direkt geçişmi sağlayalım 4 yıllığa diyebilirsiniz hayır bu çok büyük bir adeletsizlik olur. ama şunu yapabilir meslek derslerinden az da olsa kısıp biraz kültür ve yetenek dersleri vererek ve ygs de bize biraz tölerans göstererek belirli bir puan sınırı koyulabilir ve bu puan sınırını aşan arkadaşlar üniversiteye yerleştirilebilir lisedeki açığı kapatmak için ise 1 yıl hazırlık gibi lise dersleri bizlere verilebilir. veya bizi ygs ye değilde yazılı meslek sınavına sokabilirsiniz ve bu sınavda başarılı olan arkadaşlar mühendis olmaya aday olabilir. adalet böylelikle sağlanabilir. ve bu mühendislik için çok büyük bir avantaj olucaktır çünkü bizler son sınıfta 3 gün staj 2 gün okula gidiyoruz ve buda bize saha deneyimi sunuyor. yani ben kendi mühendislik bölümümde düz anadolu lisesinden gelen arkadaşa göre sahada çalışma konusunda daha başarılı olabilme imkanım var çünkü mühendisliğini yapıcağım işin saha ortamında çalıştım arızaları ve bu arızalar için çözümleri gördüm öğrendim. lütfen MEB yetkililerimi artık kimse duyucaksa duysun yeter. bu kadar haksızlıgı kaldıramıyoruz yeter. bir çözüm bulun ben 2. sefer giriyorum sınava ancak temelimde bilgi olmadıgı için bana 2 yıl gerekli geçen sene staj yaptıgım için çalışamadım bu sene ise konulara fransız kalıyorum ama gayret ediyorum bi çoğunu kavradım. ben yanmaya razıyım yeterki meslek lisesinde ki arkadaşlara tembel gözü ile bakılmasın çünkü oradaki arkadaşların çoğu çok zeki insanlar. yazıda olmasada sahada muhteşem başarılar sergiliyebiliyorlar. Örneğin mesleğimde kimyagerlerin ürettiği bir gazı kullanıyorum. ve bu gazın katı sıvı gaz hallerini kaynama sıcaklığını basınç değerlerini biliyorum ancak bunu formüle dökemiyorum çünkü kimya görmedim. 🙁 EY MEB yetkilileri duy sesimizi beni boşverin artık benden sonraki nesillere bunu yapmaktan vazgeçin artık. ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSEN KARDIR.

 7. Arkadaşlar ben çap yayınlarını tercih ediyorum. Pekiştirmeli konu anlatımı ve kismi soru çözümü var test ları de düşük seviye orta zor ve mega zor 😀 olarak derecelendirmişler öneriyorm SİZLERİNDE ÖNERİSİ VAR İSE ÇOK İSTERİM DİĞER DERSLERDE OLUR. SİZLEREDE TEŞEKKÜRLER HOCAM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *